Сучасна ситуація з використанням природних ресурсів, збільшенням ціни на газ, змусила повернутися до використання печей, твердопаливних котлів, камінів. Основна складність полягає в тому, то вони потребують постійного обслуговування, частота якого залежить від виду палива, стану конструкції.
Гільзування димоходу
Для виведення продуктів горіння використовується димохід. Цегляні комини - це невід’ємна частина старих будинків, які були збудовані, ще в минулих століттях і є елементом історичної забудови великих міс і маленьких містечок. Але з часом старі будинки зазнавали змін, реконструкції. В більшості приміщень встановлювали системи центрального або індивідуального опалення. Відповідно, старі комини вже не так активно експлуатувалися. Повернення до використання камінів і печей, які працюють на твердому паливі потребує спеціального обслуговування.
Якщо конструкція знаходиться в аварійному стані, то перед тим, як переходити на новий вид опалення, потрібно провести гільзування димоходу. Встановлення алюмінієвого рукава, можна замовити у Львівського сажотруса. Встановлення металічної труби дозволить збільшити експлуатаційний ресурс, зменшить навантаження і спростить обслуговування. Що буде, якщо цього не зробити? Старий комин не зможе ефективно виводити продукти горіння і вони можуть потрапити в приміщення. Оскільки чадний газ немає запаху, він є особливо небезпечний для мешканців дому.
Чистка димоходу
Недостатньо один раз провести реконструкцію комина. Потрібно періодично проводити огляд і правильно оцінювати стан вентиляції. Чистка димоходу має проводитися кілька разів на рік, в залежності від того, яке опалення використовується. Тверді породи дерева, вугілля провокує накопичення великої кількості сажі, яка перешкоджає нормальній роботі комина. Чистка вентиляційного каналу, проведена майстром з використанням сучасного обладнання дозволить:
- покращити тягу;
- збільшити віддачу тепла;
- продовжити експлуатаційний ресурс;
- зменшити кількість конденсату;
- забезпечити стійкість до негативних факторів навколишнього середовища.
Чистка проводиться в обов’язковому порядку на початку опалювального сезону і в кінці. Залежно від роботи системи може виникати потреба в виконанні маніпуляцій кожні 2-3 місяці, тобто кілька разів за опалювальній період. Ігнорувати цей процес не можна. Пробувати самостійно виконувати роботи також не варто, адже для цього потрібні спеціальні навички і обладнання.